نوع طراحی و ساخت و ساز ویلای چمستان

چمستان یکی از شهرها زیبا و دیدنی استان مازندران است با طراحی ویلاهای ایرانی و مدرن که در بین شهرهای آمل و بابل قرار گرفته است و این دو شهر را بوسیله یک جاده نعل مانند بهم وصل میکند.این شهر دارای مناطق بکر و دیدنی طبیعی است که هر ساله تعدادی زیادی گردشگر از اقصی نقاط ایران به این شهر سفر میکنند.

 

نوع طراحی و ساخت و ساز ویلا در چمستان اهمیت بسزایی دارد چرا که بدلیل توریست پذیر بودن این شهر و سایر استان های شمالی کشور مسافرانی که از این شهر ها دیدن میکنند نیاز به استراحت دارند یعنی به مکانی نیاز دارند تا خستگی خود را رفع کنند.

بنابراین با ساخت و طراحی ویلا در چمستان می توان از این طریق کسب درآمد کرده و ویلا های خود را برای مدتی به مسافران و توریست ها اجاره دهید. البته امروزه بدلیل بالا بودن قیمت اجناس و مصالح ساختمانی بیشتر مردم توان ساخت و طراحی یک ویلای شیک و زیبا را ندارند به همین دلیل توصیه ما به شما این است که با هزینه کم هم میتوانید یک ویلا نقلی هم برای خود و هم برای اجاره به مسافران و توریست ها ساخته و از این طریق درآمد خوبی کسب نمایید.

روش طراحی و ساخت ویلا در چمستان

این منطقه بدلیل داشتن نواحی کوهستانی زیاد مکانی خوب برای طراحی و ساخت ویلا است، مکانی که میتواند توریست های زیادی را جذب کند. برای طراحی و ساخت یک ویلا در صورت کمک از افراد ماهر در این زمینه میتوانید با هر بودجه و متراژی یک ویلای خوب و زیبا داشته باشید.
درست کردن ویلاهای لاکچری و لوکس قطعا هزینه های زیادی در برابر ویلاهای معمولی خواهد داشت. شما مساحت مفیدی را که میخواهید در آن ویلا بسازید باید تعیین کنید و بعد با مراجعه به دفتر شرکت نقشه آنرا توسط معماران شرکت ترسیم کنید.
اگر مساحت زمین شما حدود ۱۶۰ متر مربع است میتوانید یک ویلای مدرن در آن طراحی کرده و بسازید و اگر بیشتر از این مقدار است میتوان یک ویلای کلاسیک در آن ساخت.

هزینه ساخت و طراحی ویلا چمستان

شما باید برای ساخت ویلا به جیب خود نگاهی بیاندازید اگر بودجه لازم را داشتید میتوانید یک ویلای کلاسیک شیک درست کنید ولی اگر بودجه لازم را نداشتید میتوانید یک ویلای معمولی بسازید.
شما اگر قصد ساخت یک ویلا با قیمت کم را دارید باید این نکات را مدنظر داشته باشید:
• انتخاب زمین مناسب
• طراحی با کیفیت
• انتخاب مهندسین مشاور و شرکت های سازنده مورد اعتماد

ساخت ویلا ارزان در چمستان

یکی از موضوعاتی که در هنگام طراحی و ساخت ویلای ارزان قیمت باید مد نظر داشت این است که باید یک زمین با کیفیت انتخاب کنید و از انتخاب زمین هایی که داری پستی و بلندی ها و ناهمواری زیادی هستند خودداری کنید.

شرایط یک زمین مناسب شامل موارد زیر است:

۱.زمین باید در یک منطقه شهری یا روستایی باشد تا شما بتوانید جواز آن را برای ساخت بدست آورید.
۲.زمین صاف و یکدست باشد یا اگر صاف ومسطح نیست لااقل داری شیب فراوانی نباشد که نتوان در آنجا ویلایی درست کرد؛ البته امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در خطرناکترین مکان ها هم ویلا درست میکنند( کار درستی نیست).
۳.زمین در جایی باشد که بتوان انشعابات برق، گاز، آب را به آن رساند.
۴.زمین در مکانی نباشد که جای هیچگونه تردد وسائل نقلیه و خودرو را نداشته باشد.
این نکته هم خالی از لطف نیست که بگویم در هر زمینی میتوان یک ویلای لوکس طراحی و ساخت و الزامی به خرید یک زمین گرانقیمت در بهترین نقطه وجود ندارد. ولی به طور کلی زمین باید در مکانی باشد که شرایط فوق را حتما داشته باشد.

ساخت و طراحی ویلا در جنگل چمستان

یکی دیگر از اقدامات موثر در هنگام طراحی و ساخت ویلا این است که از افراد با تجربه خوبی برای طراحی ویلای خود استفاده کنید. برای طراحی و ساخت ویلا هر هزینه ای میتوان پرداخت کرد یعنی شما میتوانید کار را به یک مهندس تازه کار یا دانشجو بسپارید اما بعد از ساخت ویلا دچار پشیمانی شوید، همچنین امروزه برخی از معماران هستند که با دریافت هزینه های کم آماده ساخت ویلا هستند. این مهندسان با بکارگیری مصالح و متریال بی کیفیت قطعا ضرر مادی زیادی به شما میرسانند. در طراحی ویلا داشتن یک سازه با کیفیت از مواردی است که باید هنگام طراحی و ساخت ویلا به آن توجه کنیم. برخی از افراد یا شرکت هایی هستند که دارای رزومه قوی نیستند یا اصلا سابقه کاری ندارند درواقع سپردن طراحی و ساخت ویلا خود به چنین افرادی میتواند یک فاجعه به بار بیاورد. شما برای داشتن یک ویلا خوب و باکیفیت باید کار را دست کاردان بسپارید.

ساخت ویلا لوکس در چمستان

برخی از مردم فکر میکنند که طراحی و ساخت ویلا فقط به نقشه معماری ختم میشود که اصلا اینگونه نیست.
نمونه طراحی ویلا دارای پنج مرحله میباشد:
• نقشه ی معماری
• نقشه ی سازه
• نقشه های تاسیسات
• برق و مکانیک
• نقشه نما
این پنج نقشه که ذکر کردیم جزو نقشه های موردنیاز شما برای طراحی و ساخت ویلا میباشد.

سخن پایانی

معمولا کسانی تصمیم به طراحی و ساخت ویلا میگیرند که بودجه کافی دارند و به فکر صرفه جویی در هزینه ها نیستند. می توان گفت اگر کسی دوست دارد یک ویلا شیک و زیبا داشته باشد باید هزینه کند، برای طراحی و ساخت ویلا میتوانید به شرکت های ساخت ویلا سر بزنید و نمونه ها و نقشه های مختلف آنها را ببینید و هر کدام که مطابق با سلیقه تان بود انتخاب کنید.