طراحی باغ ویلا و دانستنی‌های ضروری آن

طراحی باغ ویلا یکی از مهارت‌هایی است که لازم است برای شروع کردن آن سواد کافی این کار را داشته باشید، شما با داشتن مهارت لازم می‌توانید، زیبا ترین طراحی‌ها را انجام دهید، اکثرا وقتی نام طراحی باغ ویلا به گوششان میخورد، اولین طراحی که به ذهنتان خطور می‌کند، استفاده از انواع گل و گیاه‌های متنوع است، که البته با داشتن فکری باز و سلیقه‌ای عالی می‌توانید با استفاده از گل و گیاه طراحی جذابی را انجام دهید، عده دیگر با کاشتن انواع درخت به طراحی آن می‌پردازند، البته این روش مقداری سنتی است.

 

که باب میل افراد مسن است، اما باز زیبایی و جذابیت خود را دارد، باید توجه داشته باشید که فقط استفاده کردن از گل، گیاه و درخت به تنهایی کار ساز نیست، زیرا ویو را آن چنان جذاب و شگفت انگیز نمی‌کند، یکی از نکته‌های بسیار مهمی که در هنگام طراحی حتما باید به آن توجه کنیم طراحی باغچه است.

 داشتن باغچه باعث می‌شود که ویو جذاب، مرتب و جمع جور تر نشان داده شود، درست کردن باغچه نقش اساسی در لوکس شدن ویلا باغ دارد، یکی دیگر از نکته‌هایی که هنگام طراحی باید به آن دقت کنید، هارمونی رنگ است، این یکی از نکته‌های حیاتی است، زیرا طراح باید بداند، چه رنگ‌هایی با هم ست می‌شوند، و چه رنگ‌هایی ضد هم هستند.

 

که نباید از آن استفاده کند، زیرا رنگ‌هایی که به کار می برد، باید به گونه ای باشند که آرامش به افراد دهند، یکی دیگر از وسیله‌هایی که طراح باید از آن استفاده کند، نور‌های مخفی است که در هنگام شب جلوه خاص و زیبایی به محیط می‌دهند،

نور مخفی‌ها نیز دارای رنگ‌های متنوعی هستند، که با توجه به سلیقه افراد انتخاب و نصب می‌شوند.

نور مخفی‌ها باید در سراسر باغ ویلا به کار رود نه تنها در قسمتی از آن به کار رود، ساخت استخر نیز یکی از چیز‌هایی است که امروزه در تمام طراحی ها از آن استفاده می‌شود، داشتن استخر باعث می‌شود، که فضایی مدرن را به ارمغان بیاورد.

 حتما در قسمت‌های مختلف از سنگ فرش استفاده کنید، زیرا نمایی بسیار زیبا دارد، و در اطراف سنگ فرش‌ها گل‌های رنگارنگ بکارید، زیرا باعث جذاب شدن ویو می‌شود.

سبک‌های طراحی باغ ویلا و دانستنی‌های ضروری آن

یکی از چیزهایی که باید به توجه داشته باشید سبک‌ها متنوع طراحی باغ ویلا است، که امروزه افراد با توجه به سلیقه‌های خاصشان سبک‌های مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند، این سبک ها چهار دسته هستند، یکی سبک دوبلکس، سبک مدرن، سبک فلت، و دیگری سبک کلاسیک است. در هنگام طراحی می‌توانید از متریال‌های چوبی که با منظره تناسب دارد استفاده نمایید.

اگر از متریال‌های فلزی استفاده می‌کنید باید از گیاهانی که با فضا سنخیت دارد به کار ببرید، عده‌ای هستند که طرفدار فضایی کلاسیک و سنتی هستند که همچنان باید از متریال‌های مخصوص این فضا به کار ببرند. نکته‌ای که باید به آن دقت کنید، این است که تمام محوطه‌های  این محیط کاملا یکسان است، فقط متریال‌های به کار رفته در آن متفاوت است.

 در باغ ویلا‌هایی که سبک مدرنی دارند باید شومنیه‌های گازی در آن به کار رود، همچنین باید پرگولا‌های شیشه ای مورد استفاده قرار بگیرند، و در سبک‌های کلاسیک باید از متریال سنگ استفاده شود.

 در سبک‌های کلاسیک از آلاچیق‌هایی که نمای سنگی دارد استفاده می‌شود، تمام راه‌های آن سنگ فرش شده هستند، همچنین برکه‌های مصنوعی دارد که بر روی آن پل‌های سنگی ساخته می‌شود، این پل‌ها طراحی‌های ویژه ایی دارند، که بسیار چشم گیر هستند.

طراحی سبک روستیک به صورت چوب کنده ای است، نیمکت‌ها و آلاچیق‌های ساخته شده در آن چوبی هستند، همچنین یک سری میز‌هایی در آن ساخته شده است، که کنده‌کاری های چوبی بر روی آن انجام شده است، شومینه‌هایی که در این سبک به کار رفته‌اند گازی هستند، اما شکل هندسی آن به صورت هیزمی است، این نوع شومینه در تمام ویلا باغ‌ها رایج است.

 انتخاب میز صندلی‌های به کار رفته در ویلا

 میز صندلی‌هایی که باید در طراحی باغ ویلا به کاربرد بسته به سبک ویلای شما دارد، با توجه به هر سبک صندلی‌های مورد نظر را خریداری کنید، معمولا در فضای داخلی از کاناپه و مبل‌های سلطنتی استفاده می‌شود.

 رنگ‌های به کار رفته و تناسب مصالح ساختمانی با رنگ گل و گیاهان

 ترکیب رنگ قهوه‌ای با رنگ سبز باعث جذاب شدن نمای ساختمان می‌شود، و فضای دلنوازی را انعکاس می‌کند، و زیبایی فضا را چند برابر می کند، در دیوار‌های داخلی باید از سنگ‌های سفید استفاده شود، و سقف آن نیز از شینگل آسفالتی استفاده شود. همچنین نکته دیگری که باید به آن توجه کرد، راجع به درب ویلا است که  رنگ آن نیز باید مد نظر گرفته شود، درب ویلا باغ‌ها حتما باید از درب‌های مجلل و با شکوه استفاده شود، توجه کنید که رنگ درب حتما تناسخ با هارمونی فضای ویلا داشته باشد.

 سقف های کاربردی طراحی باغ ویلا و دانستنی‌های ضروری آن

 سقف‌های شیب دار از مهم ترین قسمت های ساختمان هستند که نیاز به پوششی دارند که سقف شینگل یکی از مهم ترین و متداول ترین پوشش‌های سقفی است که در ویلا‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، شینگل رنگ بندی ها و طرح های متنوعی دارد، که با توجه به سلیقه‌ای که دارید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید، این پوشش مزیت‌های فراوانی دارد، افرادی که به مجلل بودن فضای خود فکر می‌کنند، از پوشش شینگل سنگی و آسفالتی و چوبی استفاده می‌کنند.

 فضای سبز باغ ویلا

 در فضای سبز باید از انواع گل و گیاهان تزئینی استفاده نمود، گل‌هایی که در آن به کار می‌برید، باید رنگارنگ و زیبا باشند، اما فقط استفاده از گل‌ها مد نظر نباشد، بلکه گونه چیدن آن ها بر روی فضا نیز مد نظر باشد.

 

در تماس باشید


چمستان،آهودشت، املاک رحمتی

خانم سهیلی 09194769055

خانم شعبانی 09190191274

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

املاک رحمتی