تعریف ویلاهای شخصی و خصوصی

شاید به نظر خیلی از افراد ویلا به معنی باغی محصورشده از درختان متنوع و فراوان است اما این‌طور نیست بلکه ویلاها سبک‌ها و مدل‌های متنوعی دارند که بسته به متراژ و مساحت متفاوت می‌باشند. برخی از ویلاها به‌عنوان یک‌ خانه در بیرون از شهر برای گذراندن تعطیلات و اوقات فراغت است یا برخی نیز خیلی پیشرفته‌تر بوده و با داشتن مساحت بیشتر دارای فضای سبز و امکانات رفاهی بیشتر است. جالب است بدانید ویلا تاریخچه ویلا از زمان رومیان رایج شد و تا به الان نیز همچنان ساخت و طراحی آن ادامه دارد.


ویلای شخصی و خصوصی


همان‌طور که از نام این ویلا مشخص است فرد به‌ صورت شخصی و مستقل ویلایی برای خود در مکان مربوطه می‌سازد. در واقع فرد در زمین مربوطه به ‌دور از همسایگان خود ویلایی را می‌سازد که هیچ‌گونه وابستگی به همسایگان اطراف آن از نظیر سبک و متریال ندارد. در واقع فرد مطابق با سلیقه و اختیار خود بهترین معمار، سبک و متریال را گلچین می‌کند و با در نظر گرفتن بودجه لازم بهترین امکانات رفاهی را در ویلا برای خود فراهم می‌کند. البته در برخی از موارد افراد مجبور به فروش ویلای شخصی می‌شوند که در این مشاوران املاک در زمان فروش ملک برای برتری نشان دادن ملک به خریدار شخصی بودن ملک و طراحی فوق‌العاده بکار رفته در آن را تأکید می‌کنند. با توجه به اینکه معماری و سبک‌های طراحی به‌کار رفته در ویلای خصوصی متناسب با نیاز خانواده ساخته می‌شود به همین دلیل می‌توان ویلای شخصی و خصوصی را به‌عنوان بهترین حالت از یک ساختمان مسکونی معرفی کرد. به این دلیل که بهترین سطح کیفیت را از کاربری‌های متفاوت در ویلا با توجه به نیاز افراد خانواده می‌توان یافت.

مزیت‌های داشتن ویلای شخصی و خصوصی


خرید و داشتن ویلای شخصی و خصوصی مزیت‌های زیادی را برای فرد به همراه خواهد داشت. در واقع در ویلای شخصی بهترین سبک معماری، متریال و همچنین امکانات رفاهی متنوعی به‌کار رفته است . از مزیت‌های خرید ویلای شخصی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

سرمایه‌گذاری


یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش دارایی، خرید ویلا است. در واقع با تورم این روزها می‌توان با خرید ویلا از کاهش ارزش سرمایه جلوگیری کرد بنابراین اگر قصد سرمایه‌گذاری در حوزه املاک را دارید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم با خرید ویلا بهترین سرمایه‌گذاری را انجام دهید.

آسودگی و اطمینان بیشتر با داشتن ویلای شخصی در تمام فصول سال
یکی از مهمترین مزایای خرید ویلای شخصی این است که شما از بابت داشتن مکانی مشخص در تمام ایام سال خیالتان آسوده و راحت است. بنابراین می‌توانید در هر زمان که بخواهید برای گذراندن تعطیلات و اوقات فراغت خود به ویلا بروید و از سروصدا و شلوغی شهر دور بمانید.

بهداشتی بودن


بسیاری از ویلاهای عمومی با مشکلات نظیر عدم رعایت کردن موارد بهداشتی روبه‌رو هستند درحالی‌که ویلای شخصی با چنین مواردی به‌هیچ‌وجه مواجه نیست. شما با در اختیار داشتن ویلای شخصی از بهداشتی و پاکیزه بودن محل اقامت خود خیالتان راحت است و دیگر دغدغه این موارد را به‌هیچ‌عنوان نخواهید داشت.

کسب درآمد از اجاره دادن ویلا


شما از طریق اجاره دادن ویلا می‌توانید صاحب سود شوید در واقع اگر قصد اقامت بلند مدت در ویلا را ندارید شما می‌توانید برای ماه‌هایی از سال ویلای خود را با بهترین قیمت اجاره دهید. از طرفی اگر نگاهی دقیق‌تر به خرید ویلا در دوران بازنشستگی خود دارید شما می‌توانید ویلای مورد نظر را قسطی خریداری کنید و با اجاره دادن ویلا مبلغ قسط بانکی را پرداخت کنید.
نکاتی که باید در خرید ویلا به آن توجه داشته باشید
در زمان خرید ویلا باید به برخی از نکات مهم و ضروری توجه داشته باشید تا درنهایت بتوانید متناسب با بودجه و نیاز خود مناسب‌ترین ویلا را خریداری کنید.

نکاتی که باید در زمان خرید ویلا به آن توجه داشته باشید عبارت‌اند از:


بررسی سند زمین و اصالت سند


با توجه به خرید روزافزون ویلا متأسفانه شاهد کلاهبرداری‌های زیادی در این حوزه هستیم بنابراین بررسی کردن سند زمین و اصالت آن اهمیت بسزایی در زمان خرید ویلا دارد. با توجه به این امر قبل از خرید ویلا و انجام معامله با فروشنده بهتر است از مراجع قانونی سند زمین و اصالت آن را استعلام بگیرید. درواقع به این نکته دقت داشته باشید که زمین ویلا نباید زراعی یا عمومی باشد.از طرفی ویلای مورد نظر باید مجوزِ ساخت و پایان کار را نیز داشته باشد.بنابراین برای اشراف بر این موضوع بهتر است از مشاورین املاک در این رابطه کمک بگیرید.

توجه کردن به کیفیت سازه


یکی از نکات مهم و قابل‌توجه در رابطه با خرید ویلا این است که از موقعیت قرارگیری مهندسی سازه و همچنین استحکام سازه اطمینان یابید. با توجه به رطوبت محیطی باید به این نکته دقت داشته باشید که سازه در بهترین موقعیت منطقه قرار داشته باشد تا در دراز مدت براثر رطوبت آسیبی به آن وارد نشود.

بررسی کردن دسترسی و موقعیت ویلا


ویلا باید به جاده‌های اصلی، جاذبه‌های طبیعی، مراکز درمانی و همچنین مراکز خرید نزدیک باشد تا در کمترین زمان بتوانید با دسترسی داشتن به این مکان‌ها نیازهای خود و افراد خانواده را برطرف کنید.

مشورت گرفتن از مشاورین املاک


خریدوفروش ویلا پیچ‌وخم‌های زیادی دارد که از طرفی مشاورین املاک اشراف کاملی بر این موضوع دارند و می‌توانند شمارا در مسیر خرید ویلا راهنمایی کنند. بنابراین شما با مشورت گرفتن از مشاورین املاک می‌توانید با توجه به بودجه و نیاز خود مناسب‌ترین ویلا را در بهترین موقعیت مکانی خریداری کنید.

سخن پایانی


در بین مدل‌های متنوعی از ویلاها می‌توان ویلای شخصی و خصوصی را به‌عنوان بهترین ویلا معرفی کرد به این دلیل که دارای سطح کیفیت بالایی از امکانات رفاهی برای افراد خانواده است که به‌نوعی همه نیازهای افراد خانواده با زیرساخت‌ها و طراحی به‌کاررفته در آن تأمین می‌شود. با توجه به اینکه معماری و سبک‌های طراحی به‌کاررفته در ویلای خصوصی متناسب با نیاز خانواده ساخته می‌شود به همین دلیل می‌توان ویلای شخصی و خصوصی را به‌عنوان بهترین حالت از یک ساختمان مسکونی معرفی کرد. به این دلیل که بهترین سطح کیفیت را از کاربری‌های متفاوت در ویلا با توجه به نیاز افراد خانواده می‌توان یافت. درواقع ویلای شخصی و خصوصی نسبت به سایر ویلاها آزادی عمل بیشتری برای افراد فراهم می‌کند و با داشتن امکانات بیشتر بهترین پاسخگویی را برای ساکنین ساختمان به همراه دارند.

 

در تماس باشید


چمستان،آهودشت، املاک رحمتی

خانم سهیلی 09194769055

خانم شعبانی 09190191274

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

املاک رحمتی