ویلا سند دار در مازندران

ویلای سند دار هم برای فروشنده ویلا و هم خریدار ویلا نکته حائز اهمیت است. هنگام خرید ویلا ویژگی های مهم و ضروری وجود دارد که مشاوران املاک تا حدودی آنها را می دانند که یکی از این موارد مهم سند مالکیت است. خرید ویلا سند دار از مطمئن ترین انتخاب هایی است که هنگام خرید ویلا باید داشته باشید. برای اینکه بدانید ویلا سند دار در مازندران چقدر اهمیتت دارد در ادامه با ما همراه باشید.

ویلا سند دار در مازندران

استان مازندران یکی از مناطق شمالی پرطرفدار برای خرید ویلا و هر ملک دیگری است. سرمایه گذاری در مازندران یکی از اقداماتی است که برای انجام آن باید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید تا انتخاب درست را به سر انجام برسانید. به دلیل تقاضای زیاد افراد برای خرید ویلا درمازندران، ویلا سازی در مناطق این استان بالا است و شما می توانید انواعی از ویلاها را در این شهر زیبا ببنید و با توجه به سلیقه و بودجه ای که دارید، ویلایی را برای خود خریداری نمایید. اولویت خرید ویلا در مازندران برای مشتریان سند دار بودن ویلا است از این رو سازندگان و مشاوران املاک سعی در ساخت و فروش ویلای سند دار هستند. تمام کسانی که قصد خرید ویلا در مازندران را دارند، میخواهند ویلایی داشته باشند که مالکیت آن برایشان آشکار و مشخص باشد از این رو به دنبال خرید ویلای سنددار در مازندران هستند. سند دار بودن ملک به معنای هویت دار بودن ملک است و نشان می دهد که قوانین ساخت ملک تا مرحله آخر درست و دقیق پیش رفته است. تعداد ویلای سنددار در شمال به نسبت ویلاهای بی سند و شورایی، کمتر است اما اکثر مردم خواهان ویلای سنددار هستند. خرید و فروش ویلای سند دار یک معامله دو سر برد، برای سازنده و خریدار دارد، زیرا یکی از موارد فروش راحت داشتن سند ملک است. هر کدام از ویلاهای موجود در مازندران دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که نمی توان بین آنها برتری قرار داد اما انتخاب آنها به هدف شما از خرید ویلا بستگی دارد. در هر صورت مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که ملک مورد نظر شما دارای سند باشد و تمام قوانین ملکی برای آن رعایت شده باشد.

ویلای سند دار لازمه یک معامله موفق

از بین اطلاعاتی که شما برای خرید ویلا در مازندران احتیاج است که بدانید، آشنایی با انواع سندهای ملکی است. سند نشان دهنده حق مالکیت شما نسبت به آن ملک است از این رو وجود سند در معامله باعث می شود حق خود را نسبت به آن ملک بر دیگران اثبات کنید. اکثر خریداران ویلا ترجیح می دهند ویلایی که خریداری میکنند دارای سند باشد به همین دلیل ویلاهای سند و یا زمین های سند دار محبوبیت بیشتری دارد. داشتن سند برای یک ویلا یک نوع مزیت محسوب می شود که همین موضوع باعث گران قیمت تر بودن آن ملک نسبت به سایر ملک های مشابه می باشد. سند های ملکی انواع گوناگونی دارند از جمله: سند مشاع، سند شش دانگ مالکیت، سند منگوله دار، سند تک برگ، سند اعيان، سند عرصه، سند وقفی، سند ورثه ای، سند بنچاق، سند رهنی و .... که در ادامه این مطلب توضیح مختصر برای برخی از آن ها ارائه خواهیم داد‌.

سند های ملکی شش دانگ:

از معتبر ترین انواع سند میتوان به سند شش دانگ اشاره کرد. این نوع سند از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است به طوری که مالکیت تمام و کمال به یک شخص تعلق دارد و این شخص را به طور قانونی تبدیل به مالک تام می کند.

سند تک برگ مالکیت:

این نوع از اسناد در سال های اخیر جایگزین سند های دفترچه ای و چند برگ قدیمی شده اند. سند تک برگ مالکیت اعتبار قانونی بالایی دارند و توسط نظام اسناد کشور مورد تایید هستند.

سند منگوله دار:

سند منگوله دار به طور کامل مورد تایید اداره ثبت اسناد بوده و مالکیت آن قطعی است.

سند مالکیت مشاعی:

مالکیت مشاعی به انواعی از اسناد اطلاق می شوند که دارای چند مالک به طور همزمان هستند. در این نوع سند ها تمامی بخش های یک ملک به طور همزمان به چند نفر تعلق دارد و تمام مالکان از آن سهم می برند. خرید و فروش ملک های دارای سند مشاعی ممکن است پیچیده تر از انواع دیگر است.

سند ملکی رهنی:

هنگامی که خریدار یا سازنده ویلا سنددار برای تامین بخشی از هزینه ها از تسهیلات بلند مدت بانک ها استفاده کنند سند ملک تا پرداخت کامل اقساط در رهن بانک قرار می گیرد. این مورد در داخل سند نیز ذکر می شود و به هنگان خرید و فروش ملک قابل انتقال به مالک جدید می باشد و در صورت عدم پرداخت اقساط بانک اجازه ی تصرف ملک را دارد.

سند قولنامه ای:

این نوع از اسناد در گروه سند های عادی قرار می گیرند و نسبت به دیگر سند ها از جمله سند تک برگ و با سند شش دانگ مالکیت از ارزش و اعتبار کمتری برخوردار است. این نوع از سند ها توافقی بین فروشنده و خریدار است که در آژانس های املاک تنظیم می شود و بعد از آن مالک به دنبال دفترچه مالکیت رسمی نرفته و در دفاتر ثبت اسناد سندی به نام آن ها ثبت نمی شود.

سند ورثه ای:

این نوع از سند ها زمانی صادر می شوند که بعد از فوت مالک وراث قانونی او با مراجعه به دفاتر ثبت اسناد تقاضای سند تفکیک شده برای سهم الارث خود داشته باشند.

کلام آخر


یکی از وظایف مشاورین املاک، راهنمایی در رابطه با مدارک قانونی ویلا سنددار است تا شما بهترینن انتخاب را بدون دغدغه داشته باشید. داشتن سند ویلا یکی از نکات مهم قرارداد خرید ویلا است به همین دلیل در این صفحه ما به فروش ویلای سند دار در مازندران پرداختیم تا با شرایط آن آشنا شوید.

 

در تماس باشید


چمستان،آهودشت، املاک رحمتی

خانم سهیلی 09194769055

خانم شعبانی 09190191274

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

املاک رحمتی