قیمت املاک در چمستان

چمستان علاوه بر طبیعت بکر و زیبای خدادادی، دارای مزیت های اقتصادی، سرمایه گذاری و همچنین امکانات رفاهی بالایی است از این رو افراد زیادی به فکر سکونت در این شهرهستند. اگر شما نیز جزو کسانی هستید که با دید سرمایه گذاری اقدام به خرید ملک در شمال میکنید، و به دنبال قیمت املاک‌در چمستان هستید بهتر است در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

بهترین شهر برای سرمایه گذاری و خرید ملک


تورم حاکم بر اقتصاد کشور باعث شده تا سرمایه گذاران به سمت تبدیل وجه نقد به اشکال مختلق دارایی رو بیاورند. یکی از اشکال دارایی و بهترین سرمایه گذاری خرید املاک و مستغلات است. به دلیل روند صعودی قیمت ملک در ایران، سرمایه گذاری در بازار مسکن یک انتخاب پر سود و جذاب تبدیل شده است. از این جهت در سال های اخیر شاهد افزایش سرمایه گذاری در بازار ملک هستیم. حال سوالی که برای سرمایه گذاران به وجود می آید این است که بهترین شهر برای سرمایه گذاری در بازار ملک کدام است؟ بدون شک نخستین پاسخ به این سوال، شهرهای خطه شمال کشور هستند. خريد زمین یا ویلا در شمال کشور از جنبه های مختلف اقتصادی و تفریحی با مزایای غیرقابل انکار همراه است. در حالت کلی شهرهایی که بتوانند در جذب جمعیت به صورت موفق عمل کنند گزینه مناسبی برای خرید املاک و مستغلات و سرمایه گذاری محسوب می شوند. درصورتی که به دنبال پیدا کردن بهترین شهر برای سرمایه گذاری در بازار مسکن هستید توصیه می شود تمرکز خود را روی شهرهای شمالی کشور اعم از چمستان معطوف سازید. چمستان از لحاظ زیبایی طبیعت و سلامت آب وهوا گزینه مناسب برای خرید املاک و سرمایه گذاری پر سود است.

خرید ملک در چمستان


چمستان نسبت به شهرهای اطراف آن با در نظر گرفتن سطح دریا در ارتفاع بالاتری قرار دارد و آب و هوای معتدلی دارد. به دلیل دور بودن چمستان از دریا و کم بودن میزان رطوبت، چمستان را شهر جنگلی با آب و هوای فوق العاده معرفی میکنیم. بیشتر افراد به دلیل دردسر های زندگی شهری و بودن در شلوغی و جمع، دوستدارند به محیطی آرام بروند تا بتوانید آرامش خود و خانواده را تامین کنند بنابراین اقدام به خرید ملک در شمال همچنین خرید ویلا چمستان میکنند. شرایط آب و هوای عالی و مطبوع چمستان، مناظر جنگلی و کوهستانی و قیمت مناسب ملک در این منطقه باعث شده تا بسیاری از افراد را ترغیب به خرید املاک در چمستان کند. هنگام خرید و فروش املاک در چمستان باید به نکته ای توجه داشته باشيد که آن نکته نوع مصالح به کار رفته برای ساخت املاک است. در ساخت املاک باید از مصالحی استفاده شود که در مواجه با شرایط آب و هوایی چمستان عکس العمل خوبی را نشان دهند. اکثر سازنده های ملک در شمال این موارد را رعایت میکنند اما گاهی با ویلا هایی مواجه می شویم که دارای ساخت و مصالح بی کیفیت است پس هنگام خرید املاک دقت لازمم را داشته باشید.

قیمت املاک در چمستان


منطقه شمال کشور از نظر موقعیت جغرافیایی به دو دسته ساحلی و جنگلی تقسیم می شود. به دلیل جنگلی بودن چمستان و داشتن ویو بی نظیر و زیبا، معمولا ویلاهای ساخته شده بعد دز مدت ۳ الی ۴ ماه بفروش میرسند از این جهت به دلیل سرعت فروش ویلاها، چمستان موقعیت خیلی خوبی برای سرمایه گذاری است. قیمت ویلا در چمستان نیز مانند هر نقطه از دنیا به عوامل متفاوتی بستگی دارد مانند؛ متراژ بنا، چشم انداز، مصالح مورد استفاده،و... که می توانند در قیمت نهایی ویلا تاثیر بگذارند. بنا به چند دلیل ویلا چمستان نسبت به بقیه موقعیت های مکانی دارای قیمت بسیار مناسب تری است. همانطور که گفته شد ویلا های جنگلی چمستان در محیط های جنگلی و کوه پایه ای ساخته می شوند و به دلیل تعداد زیاد پلاک های زمین و همچنین پایین بودن قیمت زمین در این نواحی هزینه خرید زمین جنگلی بسیار پایین است. در واقع سازنده ها برای ساخت ویلا در موقعیت جنگلی چمستان احتیاج به هزینه بالا ندارند و می توانند هر متراژی که لازم دارند خریداری کنند.

زمین در چمستان


یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در شهرهای شمال کشور، خرید زمین است. چمستان به دلیل داشتن آب و هوای مناسب و بهره مندی از طبیعت زیبا، در بحث خرید زمین یکی از محبوب ترین مناطق نزد خریداران و علاقه مندان به خرید زمین قرار دارد. در منطقه چمستان، زمین های ارزان و گران زیادی وجود دارد که خریداران زمین در چمستان، بهتر است هنگام خرید نکات مهمی را در نظر بگیرند. هنگام خرید زمین، هر قیمت پایینی را جدی نشمارید در وااقع سراغ هر زمین ارزان قیمتی نباید رفت و به همان نسبت نباید زمینی با قیمت خیلی بالا را خریداری کنید. بهترین گزینه خرید زمین با قیمت مناسب است که امکانات و ویژگی های مناسبی نیز داشته باشد. هنگام خرید زمین با قیمت مناسب در چمستان باید موقعیت جغرافیایی زمین را بررسی کنید. زمین هایی که در نزدیکی دریا و نوار ساحلی قرار دارند قیمت بالاتری نسبت به زمین هایی که در محدوده خارج از شهر واقع شده اند دارند. قبل از خرید زمین میزان بودجه و هدف خود از خرید زمین را مشخص کنید. زمینی که خریداری می کنید کاربرد تجاری و صنعتی دارد یا مسکونی؟ در نظر داشته باشید که زمینی که کاربرد تجاری و صنعتی دارد بودجه ی آن چندین برابر مسکونی است.

 

کلام آخر


شهر های شمال کشور از لحاظ آب و هوا و طبیعت در یک سطح قرارگرفته اند، اما موقعیت جغرافیایی چمستان به دلیل جنگل های انبوه و زیبا به گزینه ای جذاب برای خرید ویلا و دیگر اشکال سرمایه گذاری تبدیل کرده است. آب و هوای معتدل و طبیعت بکر چمستان باعث شده است تا سرمایه گذاری در آن نسبت به شهر های دیگر پرطرفدارتر باشد. قیمت املاک با توجه به نوع مصالح بکار رفته در ساخت ملک، منطقه واقع شده در آن، متراژ ساختمان، چشم انداز و‌... متفاوت است. پس هنگام خرید املاک و مستغلات تمام موارد را مورد بررسی قرار دهید.