طراحی ویلا کوچک

این روزها خانه های قدیمی و ویلایی کم کم جای خود را به مجتمع های مسکونی و چند طبقه می دهند و اما در این بین افرادی نیز هستند که زندگی در ویلا هر چند با متراژ کم را بیشتر از سکونت در ساختمان های چند طبقه ترجیح می دهند. از این حیث طراحی ویلا کوچک نیز مقرون به صرفه است و می توان با در نظر گرفتن هزینه مناسب ویلا را به طرز قابل توجهی طراحی کرد. سپردن طراحی ویلا به کادر مجرب این امکان را برای شما فراهم می کند که با در نظر گرفتن هزینه مناسب در نهایت شاهد طراحی زیبا و شیکی از ویلا کوچک خود باشید. در ادامه به بررسی طراحی ویلا کوچک و اقدامات مربوط به آن خواهیم پرداخت.


سبک مناسب برای طراحی ویلا کوچک


برای طراحی ویلا کوچک می توان از سبک کلاسیک، نئو کلاسیک و مدرن در طراحی داخلی ویلا استفاده کرد. البته در طراحی ویلا کوچک به کار بردن هر سبک به راحتی قابل اجرا است اما سلیقه شما در بکار بردن هر سبک حرف اول را می زند. خیلی از افراد تصورشان بر این است که ویلا تنها باید بزرگ و دارای متراژ بالاتری باشد اما این طور نیست بلکه همین ویلا کوچک را می توان با طراحی خوب جذاب تر و بزرگتر نشان داد. البته ویلای کوچک را می توان به صورت ویلا دوبلکس نیز طراحی کرد. برای بزرگ تر نشان دادن ویلا کوچک بهتر است به جای پنجره های کوچک ، از پنجره های بزرگ و رنگ های روشن استفاده کنید. یکی از نکات مهم در طراحی ویلا کوچک این است که ویلا را از ابعاد طبیعی آن بیرون آورده و بزرگتر نشان دهیم. به همین خاطر می توان با استفاده از رنگ های روشن در دکوراسیون داخلی ویلا استفاده کنیم. بنابراین به کار بردن پنجره های بزرگ و روشن موجب ترزیق نور خورشید بیشتری به فضای درونی ویلا می شود که این امر به بزرگتر نشان دادن ویلا با متراژ کمتر کمک شایانی می کند.

مزیت زندگی در ویلا کوچک


زندگی در ویلا کوچک با توجه به ابعاد و متراژ کمتری که دارد دارای مزیت های زیادی است. ریخت و پاش کمتر و سریع تمیز کردن ویلا یکی از مهمترین مزیت زندگی در ویلا کوچک به حساب می آید.در واقع با توجه به متراژ کم ویلا کوچک می توان در خرید وسایل و تجهیزات خانه صرفه جویی کرد و با بکار بردن تنها چند از وسایل قیمتی و شیک فضای خانه را شیک و لوکس نشان داد. از دیگر مزیت های زندگی در ویلا احساس آسایش و راحتی بیشتر است. برقراری محیط گرم و صمیمی و ایجاد ارتباط بین اعضای خانواده در کنار هم نیز از مهمترین مزیت های خرید ویلا کوچک است. البته می توان با بکار بردن اصول نقشه کشی و معماری با بهره گیری از سبک مناسب فضای ویلا را بزرگ تر و زیباتر به تصویر کشید.

طراحی نقشه ویلا کوچک


طراحی نقشه در بکار بردن متریال های مختلف در ویلای کوچک اولین قدم می باشد. به همین خاطر در طراحی نقشه ویلایی به همه جوانب دقت داشته باشید و مواردی همچون سیستم تهویه، نور گیر بودن و از همه مهمتر به شرایط آب و هوایی نیز توجه داشته باشید. در نقشه باید جای قسمت های مختلف ویلا اعم از آشپزخانه، حمام، اتاق خواب، پذیرایی و سرویس بهداشتی تعیین شود. البته شکل سقف در ویلا کوچک در حالت های مختلف همچون ساده،شیب دار و ترکیبی جالب و زیبا است.

نکات مهم در طراحی ویلا کوچک


در ویلا حذف وسایل غیر ضروری، داشتن پنجره های بزرگ با رنگ روشن از جمله اقدامات مهم در طراحی ویلا کوچک است اما در کنار این موارد می توان با در نظر گرفتن برخی از نکات نیز می توان طراحی ویلا را خاص تر و جذاب تر به نمایش گذاشت.

نور پردازی مناسب


اولین قدم در طراحی هر ویلایی اعم از ویلای کوچک استفاده از نور پردازی مناسب یا نورگیر طبیعی است. البته با ورود نور طبیعی به ویلا علاوه بر بزرگ نشان دادن فضای خانه موجب زیبا دیده شدن وسایل دکوراسیون داخلی ویلا نیز می شود. بهتر است از چراغ های رشته ای ، دیوار کوب ها به جای نورهای سقفی و نورافکن های دیواری استفاده کرد تا هر چه تمام تر طراحی ویلا به شکل زیبا و شیک خود را به نمایش بگذارد.

قرار دادن صحیح لوازم


برای آسایش و راحتی در محیط خانه ما به وسایلی ضروری همچون میز ناهار خوری، قفسه های کتاب، تلویزیون و مبلمان نیاز داریم. بنابراین صرفا به دلیل کم بودن متراژ ویلا نباید از هر کدام از وسایل دست کشید. بلکه با بکار بردن هر کدام طبق اصول چیدمان می توان طراحی زیبا و لوکسی را در ویلا کوچک اجرا کرد. با توجه به فضای کوچک ویلا می توان قفسه کتاب را در نقطه ای از ویلا طراحی کرد و بقیه وسایل را حول محور قفسه کتاب چیدمان کرد.

بکارگیری مبلمان چند منظوره


این روزها انواع متنوعی از مبلمان در طرح ها و رنگ های متنوع در بازار موجود است. البته شما با توجه به متراژ کم ویلا می توانید از مبلمان چند منظوره استفاده کنید . در واقع مبلمان چند منظوره طراحی منحصر به فردی دارد که علاوه بر نشستن، بستر مناسبی از جمله تخت خواب را برای شما فراهم می کند.

استفاده از آینه


بکارگیری آینه تاثیرات شگفت انگیزی در طراحی ویلا کوچک دارد. در واقع آینه بازتاب نور طبیعی و غیر طبیعی لامپ ها و وسایل تزئینی هستند. البته جادوی آینه در انعکاس نور طبیعی و غیر طبیعی اثر شگفت انگیزی بر وسایل درونی منزل دارد. البته می توان از چه تعداد آینه با ابعاد متنوع طبق سلیقه خود اثر هنری زیبا و جالبی را بر روی دیوار ویلا ایجاد کنید.

حذف وسایل اضافی


همیشه وسایل اضافی در خانه دست و پاگیر بوده که می توان با حذف هر کدام از وسایل غیر ضروری در ویلا فضای آن را بزرگتر نشان داد. به همین خاطر بهتر است برای حفظ نظم و سادگی دکوراسیون داخلی، وسایل غیر ضروری را حذف کرد.

انتخاب رنگ مناسب در طراحی


استفاده از رنگ های روشن بهترین انتخاب رنگ برای طراحی است البته شما در کنار رنگ ها قرمز و نارنجی می توانید از رنگ های خنثی نیز استفاده کنیدو بکار بردن کاغذ دیواری ها و رنگ آمیزی با رنگ های روشن نیز موجب جذابیت هر چه بیشتر ویلا می شود.

استفاده از گل های آپارتمانی


بکارگیری گل های آپارتمانی موجب حس طراوت و زندگی در خانه می شود. در واقع شما می توانید با توجه به فضای خانه از یک یا چند گلدان با گل های زیبا فضای ویلا را طراحی زیبا کنید.

سخن پایانی


هدف از طراحی ویلا کوچک این است که با توجه متراژ و ابعاد کم ویلا بتوانید تا جایی که امکان دارد براساس اصول چیدمان بتوان نهایت استفاده از وسایل را در طراحی به کار برد تا با آرامش و آسایش بیشتری در آن زندگی کرد.

 

در تماس باشید


چمستان،آهودشت، املاک رحمتی

خانم سهیلی 09194769055

خانم شعبانی 09190191274

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

املاک رحمتی