خرید ویلا در شمال با گزینه‌های متعددی پیش روی همه خریداران است. بدین ترتیب علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری و خرید ملک در شهرهای شمالی دوست دارند که یک ویلای مناسب برای خود خریداری کنند.

از این جهت آن‌ها می‌توانند در اوقات فراغت خود به شهر مورد نظر سفر کرده و در ملک شخصی اوقات خوشی را سپری کنند.

ویلاهای شمال در هر منطقه قیمت خاص خود را دارند.

اگر بودجه مالی شما محدود است و قصد خرید ویلا دارید بهتر است قبل از همه چیز با افراد آشنا در این زمینه مشورت کنید. بدین ترتیب می‌توانید یک ویلای خوب که با شرایط مالی شما هماهنگ است تهیه کنید.

اگر بتوانید یک ویلا با قیمت مناسب بخرید می‌توانید به آینده سودآور آن نیز اطمینان داشته باشید. ویلاهای ساحلی، جنگلی‌ و شهرکی هر کدام قیمت منحصر به‌فرد خود را دارند و در بین آن‌ها ویلاهای ساحلی قیمت بیشتری خواهند داشت.

بنابراین شما می‌توانید اگر بودجه محدودی دارید، انواع دیگری از ویلا را انتخاب کنید.

برخی از مواردی که در آن‌ها ویلا به صورت اقساطی وجود دارد این امکان برای شما فراهم می‌شود که بتوانید به صورت اقساطی یک ملک خوب خریداری کنید.

 

سبک زندگی شما چگونه است؟

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و شهرنشینی اغلب انسان‌ها دچار استرس و اضطراب فراوانی می‌شوند.

دغدغه های زندگی شهری، استرس برای بدست آوردن پول و تلاش‌های اقتصادی سبب شده است که بیشتر افراد آرامش درونی نداشته باشند.

این سبک از زندگی که روزانه تنش‌های فراوانی را برای افراد پدید می‌آورد، بسیار مضر و آسیب زا می‌باشد.

شاید یکی از راه‌های غلبه بر این مشکلات و بدست آوردن آرامش، داشتن یک ویلا در یکی از شهرهای خوش آب و هوای شمال کشورمان باشد.

داشتن ویلا در شمال می‌تواند شما را برای چند روز و یا چند ساعت از استرس‌های ‌روزانه‌ دور کرده و آرامش نسبی را برای شما و خانواده‌تان فراهم نماید و از این طریق هم به شما کمک کند.

 

حتما تصور می‌کنید که کسانی که ویلا در شمال خریداری میکنند، ثروتمند هستند و این مسئله تا حدودی واقعیت دارد!

شرایط خرید و فروش ویلا در شمال به اندازه‌ای متنوع شده است که با هر بودجه مالی می‌توانید صاحب یک ویلا اختصاصی شوید.

لازم نیست در ابتدای مراحل خرید ویلا به دنبال‌ ویلاهای لاکچری یا ویلاهای ساحلی با امکانات کامل باشید. با وجود یک ویلای دنج و‌کوچک، باز هم می‌توانید همان احساس خوشایند را در طبیعت و در کنار خانواده تجربه کنید.

ویلاهای لاکچری شمال، ویلاهای جنگلی، ویلاهای کوهستانی یا حتی آپارتمان، گزینه‌هایی برای خریداران ویلا در شمال هستند.

قیمت یک ویلا به این بستگی دارد که موقعیت مکانی آن کجاست، سن ساختمان چقدر است و چه امکاناتی برای آن در نظر گرفته شده است.

قیمت ویلاهای لوکس، تریبلکس یا دوبلکس، گران است اما اگر بودجه محدودی دارید، با قیمت کمتر می‌توانید یک ویلای جنگلی یا یک ویلای روستایی پیدا کنید.

اکثر ویلاهای شمال حتی در بهترین شهرها هم، گزینه خوبی برای سرمایه گذاری هستند و هم شرایط مساعدی را برای زندگی شما فراهم می‌کنند. شاید موقع آن است که دست به کار شوید و یک ویلای اختصاصی برای خود بخرید.

خرید ویلا در شمال یکی از گزینه‌هایی است که هنگام سرمایه‌گذاری در ملک، پیش روی شما قرار دارد.

 

زندگی در آپارتمان‌های بسته که مانند یک محیط ایزوله است، شاید برای شهرهایی که هوای آلوده دارند و تقریبا تمام افراد خانواده در طول روز بیرون از منزل هستند، به علت افزایش امنیت خانه گزینه مناسبی باشد، اما در شهرهای شمالی که هوای عالی در اختیار دارید و اکثر افراد برای گذراندن اوقات فراغت و تفریح به این مکان سفر می‌کنند، شاید اقامت در یک آپارتمان بسته چندان خوشایند نباشد و قسمت اعظمی از کیفیت سفر شما را کاهش دهد. به همین علت است که خرید و فروش ویلا در این شهرهای زیبا و سرسبز رونق گرفته است.

 

خرید ویلا برای چه کسانی مناسب است؟

وقتی بحث خرید ویلا پیش می‌اید ذهن همه ما سمت افراد ثروتمند جامعه می‌رود؛ کسانی که سطح درآمد بالایی دارند و در این گیر و دار گرانی می‌توانند راحت‌تر به فکر خرید خانه‌های بزرگ و شیک باشند.

اما بهتر است بدانید افرادی که خلاقیت بالایی در کسب و کار خودشان دارند، همیشه تمام اقشار جامعه را در نظر میگیرند تا یک سری امکانات فقط در دسترس یک گروه خاص نباشد و همه بتوانند از آن بهره ببرند.

همین افراد در بخش ساخت و ساز ویلا هم فعالیت می‌کنند و خرید ویلای ارزان در شمال را برای تمام اقشار راحت‌تر کرده‌اند.

 

ویلا شیک و ارزان در شمال

علاوه بر معمارانی که ویلاهای گران‌قیمت و بزرگ را طراحی می‌کنند، برخی نیز بسیار ماهرانه‌تر از حداقل امکانات حداکثر استفاده را می‌برند و ویلاهای شیک اما ارزان قیمت طراحی می‌کنند.

انواع ویلاهای ارزان، زمینه را برای اقشار ضعیف‌تر جامعه نیز فراهم کرده است تا بتوانند ویلایی مناسب در شمال کشور داشته باشند. ویلاهایی که معمولا متراژ پایین‌تری دارند و زیربنای ساختمان آن‌ها کمتر است.

 

البته در طراحی این نوع ویلا می‌توان خلاقیت زیادی به خرج داد و آن‌ را در چند طبقه ساخت که کاهش زیر بنا به گونه‌ای جبران شود. همچنین‌ محوطه سازی ویلا بهینه‌تر انجام می‌گیرد و سعی میشود از کمترین فضا حداکثر استفاده را برد.

هرچند دست طراحان ویلا در متراژ‌های پایین چندان باز نیست، اما اگر حرفه‌ای عمل کنند می‌توانند یک ویلای شیک در زمینی با متراژ کم طراحی و اجرا کنند و به مشتری تحویل دهند.

به هرحال قیمت زمین بخش عمده‌ای از هزینه خرید ویلا را به خود اختصاص می‌دهد که هرچه کمتر باشد، به نسبت آن هزینه خرید ویلا هم کمتر می‌شود.

قشرهای متوسط جامعه معمولا از این ویلاها نه تنها برای اقامت، بلکه برای کسب درامد نیز بهره ‌می‌برند. در شمال کشور همیشه بازار گردشگری داغ است، به خصوص در تابستان که از سراسر کشور افراد زیادی به سمت شهرهای شمالی روانه می‌شوند و گاهی نیز اجاره ویلا به سختی انجام می‌گیرد.

از این رو خرید ویلا در شمال می‌تواند زمینه را برای کسب درآمد ایجاد کند و علاوه بر سرمایه گذاری مناسب، با واگذاری ویلا به بنگاه‌های اجاره ویلا، اقامتی راحت برای دیگران فراهم کرد و درآمد زایی خوبی هم برای خود ایجاد کرد.