خرید زمین در شمال زمانیکه بازار در خواب فروش به سر می برد

خرید ملک و زمین در شمال امروزه یکی ازتیترهای مهم خبرهای رسانه ای می باشد. گاهی اوقات این خبرها در بازه زمانی کوتاهی منتشر و دوام دارند با این حال به راحتی بعد از دریافت این خبر مردم به فکر گذر از آن نیستند. باید بتوان با علم اقتصاد و هوش خود سود و زیان خرید ملک را در بازه زمانی مشخص و تعیین کرد. بازارهای سرمایه به یک پیش بینی موثر وابسته اند. شخص می تواند به صورت تخصصی به این بازار وارد و در این باره حتی یک تحلیل گر بازار ملک می تواند به خوبی فرد را در خرید زمین و ملک در بازه مشخص یاری کند. تا با سرمایه گذاری با خرید زمین ‌در شمال حتی در زمانی که بازار فروش در خواب به سر می برد بیشترین سود عاید خریدار شود.


دوره های خواب فروش زمین در شمال


به طورکلی میتوان گفت بازار مسکن، در ده سال گذشته بخصوص شمال کشور به دو نیمه پنج ساله تقسیم شده است. در آغاز و پایان هر پنج سال با توجه به نمودارهای دیده شده شاهد، تقاضای بالا در خرید مسکن بودیم به گونه ای که بعد از فروش فوق العاده زمین در شمال به یک خواب تقریبا سه ساله وارد می شدیم. در این بازه به اصطلاح خواب بازار ملک به طور کلی خرید و فروش زمین درابعاد بالا انجام می شد.( زمین هایی که میتوان با وسعت بالای آنها شهرکی را احداث کرد). بطور خلاصه میتوان گفت در ابتدا و انتهای سال عموم افراد به خرید و فروش رو آورده و در سال های میانی گروه های بازار و مغازه داران تحلیل گر وارد عمل می شوند.
علاوه بر عموم مردم که در زمان خواب بازار به خرید ملک و زمین رو می آورند، گروهی دیگر نیز وجود دارند که خلاف مسیر جهت گفته شده توسط اخبار می باشد. به طور کلی به عنوان سرمایه گذاری به خرید ملک در آن بازه نگاه می کنند.
میتوان گفت در زمان حال شرایط رکود بر بازار حکم فرماست، بهترین فرصت برای خرید ملک و زمین توسط گروه دوم به عبارتی سرمایه گذاران می باشد که ملک خود را به عنوان سرمایه ذخیره می کنند و میتوان گفت زمان خرید ملک برای گروه اول در نزدیکی عید ۱۴۰۲ می باشد، زیرا در آن زمان بازار در حال تلاطم های زیادی است.

بازار خرید ویلا در شمال و تاثیر آن روی بازار خرید زمین


بازار خرید ویلا بدین شکل می باشد که مانند سایر بازارها نمی تواند بر روی ملک تاثیر آنچنان مستقیمی داشته باشد ولی متاسفانه با خبر افزایش تورم و گرانی تا حدودی بر روی قیمت خانه و زمین در شمال نیز می تواند تاثیرگذار باشد.
تحقیقات نشان می دهد، در استان های شمالی بازار خرید و فروش ویلا پس از یک دوره خرید و فروش فراوان، در تابستان سال۱۴۰۱ مجدد به حالت کاهشی خود تبدیل شده است. در سال گذشته پس از شروع سال بازار خرید ویلا و ملک در شمال دچار هیجانات شد و بسیاری از سرمایه داران پایتخت و نقاط دیگر ایران به فکر خرید در شمال افتادند.
حال با گذشت تقریبا یکسال با نگاه به معاملات در بنگاه ها در میابیم که به کمتر از ۵۰ درصد رسیده است. چنین فراز و فرودی در شهرهای غربی شمال کشور بیشتر رخ داده است. جالب است بدانید، سطح قیمتی ویلا و زمین در شمال کشور به دنبال رکود اساسی نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه به نسبت سال قبل افزایش نیز داشته است. پس می توان نتیجه گرفت با خرید در زمان خواب بازار می تواند سود بالایی در آینده نصیب سرمایه گذاران سود.

حداقل و حداکثری قیمت زمین درشمال و شرایط خواب بازار


علاوه بر قیمت زمین در شمال که کاهش نیافته و تا حدودی افزایش هم داشته است، قیمت ویلا نیز دارای افزایش بوده است. علت اصلی رکود بازار مسکن در شمال میتواند همین مسئله باشد.
در حال حاضر بهتر است بخشی از سرمایه خود را زمین خریده و به عنوان ذخیره نگه داریم. در شهریور سال ۱۴۰۱ رئیس اتحادیه املاک بابل اعلام کرد که همچنان پس از گذشت شش ماه از سال بازار خرید و فروش راکد بوده و جهش قیمت حتی قدرت خرید سرمایه داران رانیز مختل کرده است.
با این وجود اگر قصد خرید زمین را در شمال دارید با گشتن وپرس وجو و مراجعه به یک املاک حرفه ای که به کل منطقه مسلط است، میتوانید متناسب با بودجه خود نسبت به سرمایه گذاری اقدام کنید

در شمال خرید زمین مناسب تر است یا ویلا؟


یکی از دشوارترین انتخاب ها این است که بر سر دوراهی خرید زمین و یا ویلا بمانید. ولی در ادامه نکاتی چند را بررسی کرده و معایب و مزایای هر کدام را می بابیم تا تصمیمی درست و معقول در این باره بگیریم:
• دو مورد مهم در رابطه به خرید ویلا، فرسوده و رطوبت زدن به آن می باشد. در گذشت زمان به دلیل شرایط آب و هوایی شرجی در شمال ممکن رطوبت خانه و ویلای شما را از بین ببرد. در این میان هزینه های بازسازی آن گریبان گیر شما خواهد شد. به همین دلیل خرید زمین به نسبت ویلا در شمال دردسری کمتری از لحاظ نگهداری و سرمایه گذاری خواهد داشت.
• مورد بعدی این است که حتی اگر بودجه ساخت و ساز ندارید، با خرید زمین زراعی حتی میتوان درخت های متنوعی درون آن کاشت و هر ساله میوه آن را برداشت نمود.
درآخر میتوان گفت با توجه به موارد گفته شده بالا در رابطه با خرید زمین، املاک رحمتی میتواند با مشاوره های درست و دقیق شما را در امر خرید زمین یاری کند و یا اگر به دنبال فروش زمین خود در شمال هستید، مشاوران املاک رحمتی شمارا در امر فروش آن حتی در زمان خواب بازار همراهی خواهند نمود.