جاذبه های توریستی و تفریحی چمستان

جاهای دیدنی شهر چمستان بسیار متنوع و دارای طبیعتی بکر و زیبا و آثار تاریخی میباشد. شمال در فصل تابستان آب و هوای گرمی دارد اما برخی از مناطقش آب و هوای خنکی دارد که می تواند برای یک سفر تابستانی مقصد بسیار مناسبی باشد. چمستان مکانی نسبتا بکر و مرتفع است خنک بودن و آرامش این شهر به همراه جاذبه های توریستی زیبایی که دارد خستگی را از تن شما دور میکند.

کوه های مهم چمستان

چمستان میان کوه و جنگل و دریا قرار دارد. کوه های واز، میرخمند، طارم، لاویج، رودبارک و گزناسرا و بعضی دیگر از کوه ها از مناطقی هستند که بین رشته کوه سر به فک کشیده البرز و در منطقه چمستان قرار دارند.

فیل سنگی

روستای ییلاقی لاویج روستایی است فاصله کمی تا شهر دارد. در مرکز این روستا قطعه سنگ بزرگی وجود دارد که در اثر عوامل طبیعی مانند فیل نشسته بر روی زمین شده است و این باعث شده هر مسافری که از این روستا عبور میکند با دیدن آن به وجد بیاید.

فیل سنگی

دریاچه الیمالات

اگر به مازندران بروید و به سمت شهرستان نور_ چمستان حرکت کنید بعد از گذشتن از جاده ای خارق العاده و بسیار زیبا به دریاچه ای میرسید که در میان درختان انبوه مانند یک الماس میدرخشد. این منطقه تفریحی بیشتر از اینکه به جنگل های شمال شبیه باشد مانند مناطق استوایی است.

دریاچه الیمالات

آبگرم لاویج

این روستا در دل کوهستان قرار دارد به همین دلیل در آن چشمه آب گرم هم پیدا میشود. از جمله جذابیت های گردشگری لاویج چشمه های آبگرم این منطقه است. آب این چشمه ها بخاطر وجود املاح معدنی و ویژگی های زیادی که دارد برای دردهای مربوط به استخوان و مفصل و حتی بیماری های پوستی بسیار مناسب و مفید است. به همین خاطر گردشگران زیادی به این روستا سفر میکنند.

آبگرم لاویج

پارک کشپل

این پارک از تفریحگاه های خانوادگی و از پارکهای جنگلی زیبای استان مازندران محسوب می شود. جنگل کشپل از شش گونه پوشش گیاهی و جنگلی مانند گیاهان و درختان توسکا، لرک، بلوط، افرا، ممرز و انجیلی پوشیده شده اند. این پارک علاوه بر پوشش زیبا و منحصر به فردی که دارد، رودخانه و چشمه های زلال هم دارد که باعث می شود هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر را به خود جذب کند.

پارک کشپل

روستا میرخمند

روستا میرخمند یک منطقه ییلاقی است در اطراف چمستان که فصل تابستان در آن خنک است و مناسب سفر است. این روستا از سه طرف از کوه احاطه شده است و از یک طرف هم به دره منتهی می شود.

روستا میرخمند

جنگل واز

روستا واز یکی از مناطق گردشگرپذیر و توریستی شهرستان چمستان است که در کنار رشته کوه های البرز زیبایی این منطقه چندین برابر شده است. آب و هوای دلپذیر و مطبوع این منطقه باعث شده که گردشگران زیادی به این منطقه سفر کنند و از دیدنی های واز لذت ببرند. این روستا تشکیل شده از سه منطقه واز سفلی، واز تنگه و واز علیا میباشد که بسیار وسیع و چشم نواز است. سرسبزی فضا، صدای پرندگان و آب و هوای کوهپایه ایی باعث شده تا این منطقه به عنوان توریستی ترین منطقه مازندران تبدیل شود.

جنگل واز

گزناسرا

گزناسرا یکی از روستاهای زیبا در توابع شهرستان نور است که معروف به روستا غرق در مه است. این روستا به دلیل آب و هوای ییلاقی و سرما زیادی که در زمستان دارد دارای تغیرات متفاوتی است.

گزناسرا

روستا جوربند

ویلاهای زیادی در جوربند ساخته شده است اما این روستا را با پارک های جنگلی و دریاچه مصنوعی آن میشناسند. جوربند از توابع شهرستان چمستان است. وقتی از چمستان عبور کردیم کم کم روستا جوربند نمایان می شود با زمین های کشاورزی و خانه های روستایی و با جاده ای نیمه آسفالت که در دل روستا پیش می رود. دریاچه جوربند از جاهای دیدنی این روستا است که پذیرای گردشگران خوش ذوق است.

روستا جوربند