بهسازی ویلا در شمال بهتر است یا بازسازی ویلا

اگر قصد خریدن ویلا در شمال را پیدا کردید اما از طراحی داخلی و یا خارجی آن راضی نبودید یا اینکه می خواهید برخی از امکانات ویلای خود را بالا ببرید می بایست اقدام به بهسازی و یا بازسازی ویلا کنید. زمانی کلمه بهسازی استفاده می شود که شما قصد دارید ویلای خود را از لحاظ ایمنی و امنیت بیشتر در برابر حوادث احتمالی مثل زلزله ارتقا دهید. بر طبق آیین نامه های جدید، شما می توانید اقدام به بهسازی ویلای خود کنید و ویلای خود را در برابر حوادث احتمالی و طبیعی مقاوم کنید. اما در بازسازی ویلا شما با پیکره ی اصلی ساختمان یعنی همان تیرچه ها و ستون ها و همچنین قسمت های داخلی دیگر ساختمان کار دارید.


بهسازی ویلای شمال دقیقا چیست؟


در بهسازی ویلا، بر خلاف بازسازی ویلا تعمیرات و تغییرات اساسی مهمترین مسئله می باشد. در بهسازی، که مقاوم سازی اسم دیگرش می باشد به علت مشکلات پایه ای، پیمانکاران با پلان اصلی ساختمان و همچنین سازه اصلی ویلا سر و کار دارند و پیمانکاران تلاش می کنند با بهینه سازی بعضی قسمت ها، در وهله اول مقاومت سازی کنند و امنیت ویلا را افزایش دهند و در وهله دوم، اشتباهاتی که در طراحی ویلا صورت گرفته است یا، فضا های هدر رفته ویلا را درست کنند.
در حقیقت در بهسازی ویلا، شما با دخالت کردن پیمانکار در وضع فعلی ویلا مواجه هستید. همچنین در بهسازی، سازه های مستعد آسیب شناسایی می شوند، و با نمونه های قوی تعویض خواهند شد و تمرکز پیمانکار ویلا، بر دیوار های برشی، تیر ها و مهاربند ها و ستون ها است. از این رو در بازسازی، اگر چه پیمانکار در تلاش است که هر چه که فرد می بیند را زیباسازی کند، که ویلا شکلی باشکوه و زیبا داشته باشد و در نگاه مخاطب جذاب باشد. ولی در بهسازی مقاومت و ایمنی ساختمان مهم ترین هدف می باشد.


بهسازی لرزه ای ساختمان ویلا


رفتار لرزه ای ساختمان به یعنی واکنش ساختمان هنگام زلزله است. چند تا عامل سبب می شوند، رفتار ساختمان خیلی ضعیف شود تا حدی که ساختمان ویلا با زلزله هایی که کم شدت هستند خراب و تخریب شوند.
١- وجود مصالح و متریال قدیمی با مقاومت بسیار کم
٢- بی کفایتی سازه اصلی ساختمان
٣- فرسودگی المان های باربر ساختمان

قبلا هم گفته شد که بهسازی ویلا به معنی دخالت پیمانکار در وضع فعلی ویلا است ولی مقدار دخالت پیمانکار بسته به نیاز ویلا می باشد. بهسازی لرزه ای، جدیدترین نوع بهسازی است که وظیفه این نوع بهسازی، تقویت کردن سازه اصلی ساختمان است. هدف این کار، استحکام دادن به ساختمان ویلا در برابر زلزله یا عواملی که می تواند خسارت داشته باشد. به مرور زمان گرفتار فرسودگی می شود و رفتارش در برابر لرزش دچار تغییر می شود. در این شرایط نوسازی، از لحاظ مالی هزینه زیادی دارد ولی به عنوان یک راه جایگزین، بهسازی نیازی جدی می باشد.

مراحل بهسازی ویلا


١- طراحی کردن و نقشه اولیه: همه چیز در بهسازی ویلا از یک نقشه اولیه شروع می شود، می‌بایست پلانی در دست داشته باشیم که بتوانیم گام به گام، بر اساس آن پیش برویم. در این مرحله از بازسازی ویلا، مالک نقش مهمی دارد و می تواند صاحب نظر باشد ولی در بهسازی اینجوری نیست و در این مرحله فقط مهندس فنی، با بررسی همه چم و خم پروژه طرح نهایی را ارائه می دهد.
٢- انتخاب کردن سازه ها، ستون و تیر ها: با انتخاب کردن مصالح، برای بهسازی ویلای شمال در مرحله دوم مقابل می شویم. برای پیاده سازی، بهترین متریال از حیث مقاومت چیست، کاری می باشد که در این مرحله انجام خواهد شد.
٣- شروع فعالیت بهسازی ویلای شمال: آغاز کردن کار بهسازی، به سومین مرحله واگذار می شود. فعالیت بهسازی ویلا، در این مرحله آغاز می شود و هرچه پیش نویس و طراحی کرده بودیم، الان و در این مرحله وارد عمل می شود. گرچه کارهای دو مرحله قبلی می تواند در این مرحله دچار تغییر می شود ولی طراحی و متریال اولیه، هرچه دقیق تر انجام شده باشد، این مرحله بسیار راحت تر خواهد بود.
آیا تنها نمای داخلی ویلا بازسازی می شود؟ در جواب این سوال می توان گفت خیر، دیگر رسالتی که بیرون کار بازسازی ویلا دنبال می کند، بازسازی کردن نمای خارجی ویلای شمال است.

بازسازی ویلای شمال دقیقا چیست؟


بازسازی ویلای شمال به معنی تلاش در راستای بروز نما و ظاهر ویلا و مدرنیته کردن است. می بایست در بازسازی ویلا، هدف از بازسازی ویلا مشخص شود. در بازسازی کردن ویلا کاری به نقشه اصلی ساختمان، نیست و همه ی توجه به ظاهر ویلا می باشد. از شکل استخر گرفته تا جنس و رنگ کابینت ها، ظاهر پله، نوع چمن، زیبایی چراغ، جنس کفپوش‌ و...

بعضی مواقع هدف از بازسازی ویلا، هماهنگ شدن با نمای شهری می باشد. و بعضی اوقات بخاطر اینکه با خیابان و ظاهر کوچه همرنگ شدیم بازسازی را انجام می دهیم و این یعنی نمای خارجی ویلا را دربر می گیرد. و بعضی مواقع، بازسازی ویلا به منظور طراحی خارجی ویلا است.

چرا باید ویلای شمال را بازسازی کنیم؟


مثل هر عمل دیگه ای، طراحی فضای داخلی و خارجی ویلا در حال رشد است. نمونه های قدیمی با تغییرات شیوه های طراحی ویلا، مجبور به بازسازی می شوند. ویلایی که قبلا جذاب بوده است علت فاصله با طراح های مدرن دیگر جذابیت بسیاری ندارد و خیلی به دل نمی شیند. مصالح هایی که در گذشته استفاده شده اند به تاریخ انقضا نزدیک می شوند و همواره روبه تخریب هستند. از این رو لازم است ویلا های قدیمی با نمونه های مدرن تر و جدید تر عوض شوند، این به معنای بازسازی ویلا که باعث حفظ ارزش ویلا می شود.
از دلایلی که به بازسازی ویلای شمال احتیاج دارید می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- رنگ آمیزی
- استفاده کردن از یک جزیره آشپزخانه شیک
- استفاده کردن از تکسچر و بافت دیوار برای ویلای شمال
- استفاده کردن از کابینت های سبک شیکر
- استفاده کردن از راه پله های جدید و مدرن
- اختصاص دادن فضای مجاور برای قسمت غذا خوری و آشپزخانه

 

در تماس باشید


چمستان،آهودشت، املاک رحمتی

خانم سهیلی 09194769055

خانم شعبانی 09190191274

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

املاک رحمتی