همه چیز درباره ویلا مدرن یک طبقه

ساخت ویلا تاریخچه چندین هزار ساله دارد در واقع اولین بار مردم جمهوری روم بودند که اقدام به ساخت ویلا کردند که اکثر افرادی هم که در این ویلاها ساکن بودند از جمله اشراف و افراد طبقه بالا بودند. اغلب این ویلاها در باغ هایی بنا می شد که اطراف آن را پوششی از درختان بلند احاطه می کرد. البته با گذشت زمان و فروپاشی جمهوری روم، کاربری این ویلاها هم به تدریج تغییر کرد و به عنوان صومعه برای عبادت مردم تبدیل شد.به همین ترتیب با گذشت زمان در قرون وسطی نیز باز این ویلاها مکانی برای زندگی افراد ثروتمند و اشراف تبدیل شد. از جمله بهترین طراحی هایی که برای ساخت ویلا در این دوران انجام می شد ساخت ویلای یک طبقه بود. اگر شما هم تصمیم به ساخت ویلای یک طبقه را دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

مهم‌ترین آیتم در طراحی ویلا مدرن یک طبقه


یکی از مهمترین آیتم در طراحی ویلا مدرن یک طبقه، طراحی پلان است در واقع امروزه بیشتر ویلاها نیز مشابه سال های گذشته به صورت یک طبقه و ساده ساخته می شود که به این ویلاها، ویلای فلت نیز گفته می شود. البته ویلاهایی دوبلکس و تریبلکس ها نیز طراحی زیبا و جذابی دارد اما برای ساخت این گونه ویلاها باید هزینه بیشتری کنید. در ساخت ویلا سبک های متفاوتی از طراحی وجود دارد که اغلب برخی از سبک ها پر زرق و برق و برخی نیز کلاسیک هستند و بعضی از افراد نیز به دنبال سبک های مدرن و ساده هستند. از جمله پلان های بسیار رایج در اکثر ویلاها، پلان ویلا مدرن یک طبقه است. این پلان در اکثر ویلاهای مدرن یک طبقه اجرا می شود.

ویژگی‌های ویلا مدرن یک طبقه


همان طور که می دانید ویلاهای یک طبقه طراحی ساده تری نسبت به ویلاهای دوبلکس و ... دارند این نوع ویلاها به صورت یک طبقه همکف و بدون پله ساخته می شوند. در صورت نبود پله در این مدل از ویلاها، همه قسمت های ویلاها هم سطح هستند و اختلاف زیادی از نظر ارتفاع در این ویلاها مشاهده نمی شود. عدم وجود پله در ویلای مدرن یک طبقه برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند یا اینکه سالمندی همراه با آنها زندگی می کند این امکان را به این افراد می دهد که هیچ نگرانی از ترس افتادن بچه ها در خانه نداشته باشند و از طرفی سالمندان هم نیاز نیست به خاطر ناتوانی و کهولت سن از پله ها بالا و پایین بروند. یکی از ویژگی های ویلای مدرن یک طبقه این است که برای ساخت این ویلاها نیاز به هزینه بالایی نیست. در این مدل از ویلاها نسبت به ویلای دوبلکس و تریبلکس ها هزینه مربوط به راه اندازی سیستم گرمایش و سرمایش، آبرسانی، فاضلاب و تاسیسات لوله کشی بسیار پایین است.

ویلا مدرن یک طبقه


توجه به تابش نور خورشید و زون بندی مناسب از جمله نکاتی است که هنگام طراحی پلان ویلای مدرن یک طبقه باید در نظر داشته باشید. یکی از مهمترین پارامترهای طراحی یک خانه ویلایی مدرن یک طبقه نورگیری است در این ویلاها به دلیل قرار گیری همه قسمت های خانه در یک طبقه، اتاق های خواب در پشت آشپزخانه یا سالن پذیرایی قرار می گیرد که در این اتاق ها نوردهی بسیارپایین است به همین دلیل در زمان ساخت ویلای مدرن یک طبقه باید از همان ابتدا به نور دهی خانه توجه زیادی داشته باشید. البته اگر شما قصد ساخت ویلای یک طبقه را در باغ دارید باید از معمار پروژه کمک بگیرید و با مشورت کردن با ایشان، ساخت ویلا را از هر طرف که نور دهی مناسبی دارد شروع کنید. از دیگر نکاتی که باید در زمان ساخت ویلای یک طبقه در نظر داشته باشید، همجواری فضا از نظر عملکرد است. در طراحی ویلای یک طبقه، اتاق خواب ها ، سرویس بهداشتی و حمام در کنار هم قرار می گیرند و آشپزخانه و سالن پذیرایی نیز همین طور در مجاورت هم قرار می گیرد اغلب در طراحی ویلای یک طبقه نیاز به راهروی اضافی نیست بلکه این قسمت ها هم در مجاورت هم قرار می گیرند. در طراحی ویلای یک طبقه ساخت شیروانی به عنوان انبار بسیار کارآمد است. طراحی شیروانی علاوه بر اینکه فضایی را برای انبار کردن وسایل اضافی در خانه ایجاد می کند از طرفی هم ظاهر زیباتری به ویلا می دهد. در این بین نمای ویلا نیز از جمله نکات مهمی است که در طراحی ویلای یک طبقه باید در نظر داشت. استفاده از پنجره های شیک و زیبا همراه با خطوط افقی و عمودی با پهنای کم در نمای ویلا تاثیر بسزایی دارد و نمای ساختمان را پر حجم تر نشان خواهد داد.
نمای ظاهر زیبا با بکار بردن پنجره های شیک و دل باز نمای زیبایی به ویلا می دهد که ظاهر ویلا را در عین زیبایی منحصر به فرد نشان خواهد داد. این مدل از ویلاها انتخاب اکثر افرادی است که به دنبال یک مکان دنج برای برانداز کردن همه فضای خانه هستند.

دلایل محبوبیت ویلای مدرن


یکی از سبک های بکار رفته در ویلای یک طبقه سبک مدرن است که سادگی و جذابیت خاصی دارد. این سبک در بین افراد ساکن و کارفرمایان محبوبیت بالایی دارد در واقع از جمله دلایل محبوبیت ویلای مدرن، عبارت اند از:
در عین سادگی این سبک از جذابیت منحصر به فردی برخوردار است.
ساخت ویلای مدرن و یک طبقه، ویلایی به صرفه و اقتصادی به حساب می آید.
ویلای یک طبقه از نورگیری فوق العاده خوبی برخوردار است و دارای بازشوها بزرگ تر نیز می باشد.
ساخت این مدل از ویلاها، تاریخ انقضا ندارد بلکه از گذشته تا به امروز ساخت این ویلاها همچنان ادامه دار است.
یکی از مهمترین دلایل محبوبیت ویلای مدرن یک طبقه این است که در ساخت این ویلاها از متریال های مختلف و المان های زیاد استفاده نمی شود به همین خاطر ساخت این ویلاها مقرون به صرفه است.

ساخت این ویلاها به دلیل قرار گیری همه قسمت های ویلا در مجاورت هم نیاز به طراحی دقیق و خاصی دارد به همین خاطر باید در انتخاب شرکت معماری دقت کامل را داشته باشید تا با رعایت کردن اصول معماری بهترین طراحی در ساخت ویلای یک طبقه انجام شود. استفاده از تکنولوژی به روز، سادگی و کاربردی بودن، نوع متریال و همچنین نوع سازه از جمله عواملی است که بر هزینه ساخت این ویلاها تاثیر زیادی دارد.

سخن پایانی


ویلای یک طبقه طراحی زیبا و منحصر به فردی دارد در واقع این مدل از ویلاها به دلیل طراحی و سبک مدرن به کار رفته در آنها در بین خریداران ویلا، محبوبیت بالایی دارد و اکثر افراد مایل هستند ویلای یک طبقه و مدرن را خریداری کنند.
ویلاهای یک طبقه طراحی ساده اما سخت تری دارند به این خاطر که همه فضاها چه عمومی و خصوصی در یک طبقه در مجاورت هم طراحی می شود و باید به نور گیری هر کدام از این فضاها دقت داشته باشید. این نوع ویلاها به صورت یک طبقه همکف و بدون پله ساخته می شوند. در صورت نبود پله در این مدل از ویلاها، همه قسمت های ویلاها هم سطح هستند و اختلاف زیادی از نظر ارتفاع در این ویلاها مشاهده نمی شود. یکی از مهمترین دلایل محبوبیت ویلای مدرن یک طبقه این است که در ساخت این ویلاها از متریال های مختلف و المان های زیاد استفاده نمی شود به همین خاطر ساخت این ویلاها مقرون به صرفه است.