طراحی اتاق خواب مستر در طراحی نوین ویلاها در شمال

از همان اوایل ابتدایی معماری نوین در ساخت ویلا در شمال کشور اتاق خواب مستر اهمیت زیادی داشت در واقع طی این سالها مشتریان و معماران توجه زیادی به اتاق مستر دارند و اغلب ویلاهایی که در شمال ساخته می شود براساس طراحی اتاق خواب مستر به بهترین شکل انجام می گیرد. در گذشته برای طراحی فضای خانه بیشتر از هر قسمت از خانه  معماران به اتاق نشیمن توجه داشتند اما این روزها وضعیت فرق می کند بلکه همه فضای خانه از جمله اتاق خواب، آشپزخانه و سایر قسمت های خانه طبق اصول روانشاسی و معماری انجام می شوند و البته فرقی نمی کند که ویلا یک واحد آپارتمانی  یا اینکه به صورت شخصی مجزا باشد. با توجه به همه قسمت های فضای خانه معماران از همه قسمت ها استفاده می کنند تا در نهایت بتوانند با بکارگیری از همه قسمت های خانه بالاترین بهره وری و کارآیی را برای مشتریان داشته باشد.

اتاق خواب مستر ویلا در شمال

اتاق خواب مستر در ویلا یا آپارتمان از جمله ایده های جالب و به روزی است که در معماری نوین توجه زیادی به آن می شود. البته در اتاق خواب مستر در ویلاهای شمال و مازندران همه معماران تمام تلاش خود را به کار می گیرندکه حتی از یک متراژ پایین حتی 90 متری نیز یک اتاق خواب مستر را طراحی کنند  البته در ویلاهایی با متراژ بالاتر معماران دو یا چند اتاق خواب مستر را طراحی می کنند . البته طراحی به کار رفته در هر کدام از اتاق خواب ها کمی از یکدیگر متفاوت است که بسته به ویلای دوبلکس یا ویلای تریبلکس متناسب به چشم اندازهای هر کدام طراحی می شوند.

اتاق خواب اصلی که اغلب به عنوان بزرگترین اتاق خواب در خانه تعریف می شود، معمولاً توسط شخص یا افرادی که به عنوان سرپرست خانوار هستند اشغال می شود. به طور معمول امکانات بیشتری نسبت به اتاق خواب های کوچکتر در خانه دارد و ممکن است شامل فضاهای اضافی باشد که در داخل اتاق خواب قابل دسترسی هستند بدین امر این اتاق خواب ها به عنوان اتاق خواب مستر نام دارد.

اتاق خواب های اصلی اغلب فضاهایی هستند که به اندازه کافی بزرگ هستند که بیش از یک تخت و کمد دارند البته آنها اغلب شامل یک روشویی، یک فضای مکالمه کوچک برای چرت زدن یا خواندن کتاب ایده آل است.

اتاق خواب های اصلی معمولا بزرگتر از اتاق خواب های دیگر هستند و به عنوان اتاق خواب برای صاحبان خانه عمل می کنند.

در بسیاری از ویلاها ها، اتاق خواب اصلی شامل فضای کمد اضافی است البته  داشتن یک کمد بزرگ یا دو کمد بزرگ برای اتاق خواب اصلی از جمله امکانات لازم به حساب می آید.

اندازه دقیق اتاق خواب اصلی از ویلایی به ویلایی دیگر متفاوت است البته در یک ویلا به اتاق خوابی که متراژ آن بیشتر از سایر اتاق ها است و می توان در آن امکاناتی همچون فضای نشیمن، سرویس بهداشتی  و کلوزت روم و ...را جای داد به تعبیری اتاق خواب مستر گفته می شود. به این نکته دقت داشته باشید که دکوراسیون اتاق خواب مستر با سایر اتاق های معمولی متفاوت است . البته اتاق خواب مستر یکی از گزینه های لاکچری در ویلای محسوب می شود که در واقع همه نیازها و خواسته های افراد را یک جا در اتاق در خود جای می دهد. این روزها نیز معماران با توجه به لاکچری بودن اتاق خواب مستر سعی می کنند در طرای ویلای شمال نیز اتاق خواب مستر را با توجه به متراژ ویلا طراحی کنند.

امکانات اصلی اتاق خواب مستر در ویلای شمال

وقتی صحبت از زندگی در شمال به میان می آید، اوج لذت یک سوئیت اصلی مجلل به ذهن می رسد. خدمات طراحی سوئیت اصلی  همان چیزی است که شما نیاز دارید تا حال و هوا یا فضای مورد نظرتان را به اتاقی تبدیل کنید که به محض ورود شما برایتان احساس خوشایندی را به همراه داشته باشد. اتاق خواب اصلی، یک خلوت خصوصی از بقیه خانه، باید بازتابی از سبک، سلیقه و شخصیت شما باشد یک طراحی اتاق خواب اصلی مطابق  با خواسته ها، نیازها و علایق منحصر به فرد شما می تواند زیباترین اتاق مستر را در ویلای شما با امکانات ویژه تداعی کند. هنگام طراحی اتاق خواب مستر در نظر گرفتن حداکثر استفاده از فضا و نور طبیعی اهمیت بالایی دارد که توجه کردن به همین دو امر موجب زیباتر دیده شدن اتاق خواب مستر می شود.

با توجه به محدود بودن زمین های قابل سکونت و همچنین تقاضای بالای ویلای شخصی  امکان کم بودن متراژ بنای ویلا در شمال وجود دارد که همین دو عامل موجب می شود همه امکانات را یک جا اتاق خواب مستر نداشته باشد اما تمام تلاش معماران بر این است که اتاق خواب مستر در ویلای شمال را طوری طراحی کنند که حداکثر استفاده از فضای ویلا را ببرند تا بتواند امکانات بیشتری در اتاق خواب مستر برای شما فراهم کنند تا رضایمندی شما را کسب کنند. از جمله امکانات اتاق خواب مستر در ویلای شمال به شرح زیر است؛

سرویس بهداشتی و حمام

یکی از ویژگی های بارز اتاق خواب مستر در ویلای شمال این است که دارای سرویس بهداشتی و همچنین حمام مجزا باشد. با توجه به اینکه شما نیاز به یک اتاق خواب خصوصی با امکانات ویژه را دارید طراحی سرویس بهداشتی و حمام به صورت استاندارد اهمیت بالایی در طراحی اتاق خواب مستر دارد.

در حمام اتاق خواب مستر می توان از آپشن های مختلف نظیر وان های فانتزی، دیوارهای شیشه ای یا دوش ایستاده استفاده کرد.

کمد اختصاصی و بزرگ

داشتن کمدهای اختصاصی و بزرگ برای جا دادن لوازم شخصی و لباس در اتاق خواب مستر از اهمیت بالایی برخوردار است. در برخی از ویلاهای شمال یک اتاق کوچک در اتاق خواب مستر برای کمدهای بزرگ و جادار اختصاص داده می شود تا افراد با وارد شدن به اتاق های کوچک و جمع و جور به راحتی لباس خود را تعویض کنند و بسته به دلخواه خود در بین انبوهی از لباس های شیک و زیبا هر کدام را که مایل بودند بپوشند.

تجهیزات صوتی و تصویری

با وارد شدن به اتاق خواب مستر اولین چیزی که به چشم می آید نصب یک تلویزیون دیواری درست روبه روی تخت خواب است. از تجهیزات دیگر می توان به باندهای تلویزیون نیز اشاره کرد که نقش بسزایی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب مستر دارد. 

سخن پایانی

اتاق خواب مستر به اتاقی اطلاق می‌شود که معمولاً بزرگ‌تر و مجلل‌تر از اتاق‌خواب‌های دیگر طراحی شده است و گاهی اوقات به آن اتاق خواب اصلی نیز می‌گویند البته اتاق خواب های مستر بیشترین فضا و بهترین مکان را در یک ویلا دارند. اتاق خواب اصلی که اغلب به عنوان بزرگترین اتاق خواب در خانه تعریف می شود، معمولاً توسط شخص یا افرادی که به عنوان سرپرست خانوار هستند اشغال می شود. معمولاً شامل امکانات بیشتری نسبت به اتاق خواب های دیگر در ویلا است  و ممکن است شامل فضاهای اضافی نیز داشته  باشد که مستقیماً از داخل فضای اتاق خواب مستر می توان از آن استفاده کرد با توجه به این امکانات به این اتاق خواب  ها اتاق خواب مستر نام دارد.

اتاق خواب های اصلی اغلب فضاهایی هستند که به اندازه کافی بزرگ هستند که بیش از یک تخت، کمد، و کمد معمولی را شامل شوند. آنها اغلب شامل یک روشویی، یک فضای مکالمه کوچک، یا یک تخت خواب می شوند که برای چرت زدن یا خواندن کتاب ایده آل هستند. البته اگر قصد خرید ویلا در شمال را دارید شما می توانید بعد از خرید اتاق خواب مستر را با استفاده از تجهیزات فراوان نظیر تابلوها و آثار هنری و سایر تزئینات زیبا به دلخواه طراحی کنید.