سرمایه گذاری بر روی زمین

از گذشته سرمایه گذاری بر روی زمین رونق فراوانی داشته است. خرید و فروش زمین با وجود بالا رفتن نرخ تورم همیشه سود آور بوده و یک سرمایه گذاری کم خطر محسوب می شود. با سرمایه گذاری بر روی زمین می توانید آینده فرزندان خود را نیز تامین نمایید همچنین اگر زمینی درحاشیه اطراف شهر و یا مرکز شهر خریداری شود سود بسیار بالایی برای شما خواهد داشت. هر انسانی باید در طول زندگی خود به نوعی برای آینده سرمایه گذاری انجام دهد که سرمایه گذاری بر روی زمین جز رتبه اول قرار گرفته همچنین دارای مزایا و معایبی می باشد

 

از مزایا و موارد سرمایه گذاری برروی زمین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

امنیت بیشتری نسبت به سرمایه گذاری های دیگر دارد.
مطمئنن سرمایه گذاری برروی زمین خیلی بهتر از سرمایه گذاری بر روی بورس می باشد زیرا امنیت مالی شما در سرمایه گذاری زمین بیشتر خواهد بود.

امکان کلاهبرداری را کاهش می دهد.
اگر با مشورت با متخصصان و مشاوران املاک بر روی زمین سرمایه گذاری کنید امکان کلاهبرداری از شما بسیار کاهش می یابد.

ایجاد جریان نقدی ثابت با خرید زمین
با خرید و سرمایه گذاری بر روی آن یک جریان نقدی برای شما ایجاد خواهد شد و این جریان نقدی به طور ماهانه تامین می شود.

معایب خرید زمین

هزینه های جانبی


هنگام سرمایه گذاری بر روی زمین برای شما هزینه های جانبی نیز ایجاد خواهد شد مانند: پرداخت عوارض شهرداری، پرداخت ماهیانه مالیات، تعمیرات و نگه داری، هزینه آب و برق می باشد البته ناگفته نماند این هزینه ها در برابرسودی که قرار است از سرمایه گذاری بدست آورید بسیار ناچیز است.

ارزش زمین


قبل خرید زمین همه جوانب را در نظر بگیرید و با توجه به نرخ بالای تورم ارزش زمین تا چند ماه یا چند سال آینده به چه مقدار می رسد زیرا  گاهی مواقع بسته به شرایط اقتصادی بهره برداری از ملک دشوار خواهد شد.

روش های درآمد زایی از زمین

تغییر کاربری زمین


با تغییر کاربری زمین می توان به ارزش آن افزود برای مثال زمین کشاورزی خود را به زمین مسکونی تغییر کاربری دهید می توانید سود خوبی از آن بدست آورید.

افزایش ارزش زمین در بلند مدت


واضح است که وقتی زمینی را خریداری می‌کنید اگر آن را بعد یک سال بفروشید مطمئنا ارزش زمین با توجه به نرخ تورم بالا تغییر خواهد کرد. در واقع یکی از روش های کسب درامد از زمین نگه داری طولانی مدت آن برای سود بیشتر می باشد حتی اگر کار خاصی بر روی آن انجام ندهید همچنین اگر زمین خود را آباد کنید ارزش زمین شما بسیار بالا خواهد رفت.

اجاره دادن زمین


اگر زمین تان یک زمین کشاورزی واقع در روستا است می توانید به کشاورزان و دامداران اجاره دهید.

تبدیل زمین به زمین توسعه یافته


همانطور که میدانید اگر در زمین خالی خانه بسازید قیمت زمین شما چند برابر خواهد شد درواقع این کار به زمین توسعه نیافته شما کمک میکند تا توسعه یابد.

مدیریت کردن بودجه خود برای سرمایه گذاری بر روی زمین

اولین موردی که باید در نظر بگیرید این است که اصلا برای سرمایه گذاری و خرید زمین قرض نکنید و خودتان را تو بدهکاری نیندازید.
دو دلیل برای اجاره دادن زمین اشتباه است
خانه تان را بدون گرفتن هزینه ای به مستاجر اجاره دهید.
ممکن است مدت ها مستاجر برای زمین شما پیدا نشود پس این سرمایه گذاری ممکن است منجر به شکست شود.


برای سرمایه گذاری طلا بهتر است یا زمین؟!

اگر از آن دسته افرادی هستید که خیلی اهل ریسک نیستید و به سود کم قانع هستید می توانید بر روی طلا سرمایه گذاری کنید حتی می توانید بجای پرداخت مالیات از طلای دست دوم استفاده کنید. در کل سرمایه گذاری طلا برای افرادی مناسب است که به سود کم قانع هستند.
اما اگر شما فرد ریسک پذیری هستید و دوست دارید به سود های هنگفتی برسید سرمایه گذاری بر روی زمین می تواند گزینه بسیار مناسب برای بدست آوردن سود زیاد باشد سود گیری از این روش چند برابر بالاتر از روش سرمایه گذاری بر روی طلا می باشد و مطمئن ترین روش برای حفظ و ارزش سرمایه محسوب خواهد شد.

سرمایه گذاری در زمین یا آپارتمان

اگر سرمایه گذاری با هدف داشتن سرپناهی برای زندگی باشد قطعا بهترین گزینه برای اون خرید ملک می باشد اما اگر قصد افراد خرید و فروش زمین و سود دهی بالا باشد می‌توانند بر روی زمین های که رشد و پیشرفت بیشتری دارند سرمایه گذاری کنند اگرچه زمین و خانه هردو بعد چندین سال رشد چشمگیری در قیمت خواهند داشت اما آمار های بدست آمده نشان می‌دهد که زمین سود بیشتری به ارمغان خواهد آورد و رشد قیمت آن بیشتر خواهد بود.

در املاک با سرمایه گذاری های کوچک کار خود را شروع کنید

اگر قصد سرمایه گذاری در املاک را دارید لزومی نداره تمام دارایی و بودجه خود را یکدفعه در این کار بگذارید و یا صرف خرید خانه های بزرگ و یا زمین های با متراژ زیاد کنید. برای شروع کار می توانید ابتدا یک آپارتمان دوبلکس خریداری کرده یک طبقه آن را اجاره داده و طبقه دیگر را خودتان استفاده کنید و ساکن شوید.

زمین بخریم یا خانه کلنگی

در زمان تصمیم گیری برای خرید و سرمایه گذاری بر روی خانه کلنگی باید این مورد را در نظر بگیرید  که خانه کلنگی مناسب افرادی است که بعد از خرید خانه بودجه داشته باشند و خانه را بازسازی نمایند اگر سرمایه ای نداشته باشند خرید خانه کلنگی انتخاب اشتباهی برای سرمایه گذاری است اما اگه بودجه کافی داشته باشند پس از بازسازی سود بیشتری دریافت خواهند کرد. همچنین در خرید خانه کلنگی باید مواردی مانند متراژ، سن ملک، سند خرید کارهای حقوقی و امتیازات توجه کرد در خرید زمین جنوبی یا شمالی بودنش اهمیت چندانی نداره اما در خرید خانه کلنگی بسیار قابل اهمیت می باشد

سخن پایانی

همانطور که در توضیحات بالا گفته شده سرمایه گذاری می‌تواند روشی بسیار عالی و سودمند برای سرمایه گذاری و تامین نیازهای مالی در آینده باشد به شرطی که این کار با تفکر هوشمندانه و با راهنمایی متخصصان انجام شود.