تفاوت ویلای مدرن با کلاسیک

ویلاهای مدرن و کلاسیک در واقع منعکس کننده ویژگی های مشخص و واضحی از معماری هستند که در هر کدام از این دو ویلا به کار رفته است. هر کدام از این ویلاها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که همین ویژگی ها سبب می شود افراد به سمت خرید هر کدام از این ویلاها روی بیاورند. آیا شما تا به حال به این فکر افتاده اید که کدام سبک از ویلا را می پسندید یا اینکه شما طرفدار کدام سبک از معماری هستید و سلیقه شما بیشتر به سمت ویلای کلاسیک معطوف می شود یا ویلای مدرن. ممکن است این سوال ها چندین بار در ذهن شما خطور کرده باشد اما شما هنوز به این نتیجه نرسیده اید که کدام ویلا را انتخاب کنید. ما در این مقاله به تفاوت ویلای مدرن و کلاسیک می پردازیم و در این رابطه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهیم تا با بهره مندی از این اطلاعات بهتر بتوانید باب سلیقه خود انتخاب کنید.


اهمیت سبک ویلا


در گذشته اغلب، سبک و طراحی خانه ها به صورت سنتی و شبیه به هم بود اما با پیشرفت هنر معماری امروزه شاهد خانه های ویلایی با سبک های جدید و زیبا هستیم از جمله ویلاهای مدن و کلاسیک این روزها مورد استقبال اکثریت مردم قرار گرفته است. در این دو ویلا از سبک های متفاوت معماری بکار رفته است که هر کدام از این سبک ها سادگی و تجملاتی بودن ویلاها را نشان می دهد که شما با دانستن این سبک ها بهتر می توانید سبک نزدیک به سلیقه خود را انتخاب کنید.
هماهنگی المان ها و جزئیات بکار رفته در هر کدام از ویلا نیز بخش دیگری از طراحی سبک ویلا به حساب می آید که معماران و طراحان داخلی با شناخت این المان ها و جزئیات سبک کلاسیک و مدرن را در ویلا اجرا می کنند. اگر شما هم مبلغی را به عنوان سرمایه برای خرید ویلا کنار گذاشته اید با شناخت هر کدام از سبک ها و دانستن تفاوت ها بین ویلای کلاسیک و مدرن بهتر می توانید ویلای مورد نظر را خریداری کنید.
به طور مسلم برای زیباسازی ویلای مدرن و کلاسیک عناصر و عوامل مهمی از جزئیات و المان ها دست به دست هم می دهند تا زیبایی ویلا را به نمایش بگذارند. هر کدام از این سبک ها مورد پسند افراد جامعه با هر سلیقه ای است که با مشاهده کردن نمای بیرونی، المان ها و نمای داخلی تصمیم به خرید ویلا به سبک مدرن و یا کلاسیک می گیرند.
به طور کلی می توان نتیجه گرفت که نمای داخلی یا همان دکوراسیون داخلی، المان ها، وسایل و چیدمان وسایل تشکیل دهنده سبک کلاسیک یا مدرن و یا هر سبکی هستند که خریدار با مشاهده هر کدام از سبک های بکار رفته در ویلا تصمیم به خرید ویلای مورد نظر می کند.

تفاوت ویلای مدرن با کلاسیک


ویلاهای مدرن این روزها بیشتر مورد توجه خریداران قرار می گیرد در واقع در طراحی این ویلاها از سبک های ساده تری نسبت به سبک کلاسیک استفاده می شود.رنگ های بکار رفته در ویلای مدرن تلفیقی از رنگ مشکی، کرم، سفید و طوسی است. ویلاهای مدرن در عین سادگی با داشتن جزدیات و المان های ساده تر البته شیک تر به نظر می رسند. ویلاهای مدرن با چیدمان و نمای داخلی ساده تر، بیشتر مورد پسند مشتریانی است که به سادگی جزئیات و المان های بکار رفته در چیدمان داخلی اهمیت زیادی می دهند. برعکس این قضیه این است که ویلاهای کلاسیک بیشتر سبک شلوغ و سلطنتی دارد. در نمای داخلی و چیدمان وسایل در ویلاهای کلاسیک از ستون های بلند و مجسمه ها استفاه می شود. یکی از تفاوت مهم در ویلای کلاسیک و مدرن این است که رنگ های بکار رفته در دکوراسیون داخلی ویلای کلاسیک برعکس ویلای مدرن به رنگ زرشکی، طلایی، شیری، قهوه ای و قرمز است.
هر کدام از این رنگ ها و سبک های بکار رفته در سبک کلاسیک و معماری نشانگر سلیقه شخصی و احساسات درونی صاحب ویلا است. در ویلاهای کلاسیک برعکس ویلاهای مدرن از پنجره ها در ابعاد بزرگ تر استفاده می شود تا به صورت یک قاب بزرگ در اتاق نشیمن یا سالن تصویر زیبایی از نمای بیرونی را به تصویر بکشد. نمای داخلی ویلای کلاسیک تجملاتی و زرق و برق بیشتری دارد همچنین نمای داخلی این ویلاها براساس سنگ ها و ستون ها طراحی شده است اما در ویلای مدرن به این شکل نیست و سبک بکار رفته در این ویلاها براساس خطوط و اشکال هندسی طراحی شده است.
به این دلیل که چیدمان بکار رفته در ویلای کلاسیک با لوازم لوکس و تجملاتی طراحی شده است هزینه ساخت بالاتری نسبت به ویلای مدرن دارند. یکی از تفاوت های دیگر در ویلای مدرن و کلاسیک این است که در سبک مدرن از متریال هایی همچون چوبی و شیشه و فلز استفاده می شود و در سبک کلاسیک نیز از سنگ به عنوان متریال در ویلا به کار می رود.

ویلاهای کلاسیک از جمله ویلاهای است که طرح به کار رفته در آن بیشتر مانند خانه های سنتی و قدیمی در زمان های خیلی دور است سبک بکار رفته در ویلای کلاسیک همچون گذشته ستون های سنگی است که در ویلا مشاهده می شود. این مدل از ویلاها بیشتر مور پسند افرادی است که به سبک سنتی علاقه خاصی دارند. طراحی داخلی این ویلا شامل مواردی همچون پنجره های بزرگ، مبلمان استیل و تجملاتی، آینه های قدی، مجسمه ها، اشیا تزئینی، ستون های بلند با ارتفاع زیاد و کاغذ دیواری آن هم به سبک سلطنتی است. ویلاهای مدرن مناسب افرادی هستند که از سبک معماری شلوغ و تجملاتی به دور هستند و ترجیح می دهند نما و چیدمان داخلی به صورت ساده باشد. المان ها و جزئیات بکار رفته در ویلای مدرن در عین اینکه ظاهر ساده تری دارند اما شیک تر به نظر می رسند

سخن پایانی


در این مقاله به بررسی تفاوت بین ویلای مدرن و کلاسیک پرداختیم و با بیان یک سری از تفاوت ها این دو ویلا را برای شما معرفی کردیم . به طور کلی هر دو ویلا دارای سبک های متفاوتی هستند که زیبایی و جذابیت خاصی دارند و مشتریان با در نظر گرفتن همه این موارد ویلای مورد نظر را مطابق با بودجه ای که کنار گذاشته اند خریداری می کنند.